České třídní odbory OS ČMS proti podpoře banderovského režimu na Ukrajině!

Nejen v souvislosti s bombovým útokem proti hlavě Doněcké lidové republiky, ale především s vědomím solidarity, internacionalismu a demokratického cítění, vyjadřujeme svou podporu progresivním a antifašistickým silám Donbasu a odmítáme snahu české pravice, jmenovitě zavilých antikomunistických fanatiků, podporovat oligarchisticko – fašistický režim na Ukrajině a to dokonce i dodávkami zbraní a munice.

Jako příklad této „demokratické pozice“ na podporu kyjevského režimu je i osoba europoslanceza TOP 09 Štětiny, který je znám svou podporou ukrajinského dobrovolnického batalionu Azov, mezi členy kterého jsou neonacisté nejen z Ukrajiny, ale i z řady evropských zemí. Znakem batalionu je runa Wolfsangel, kterou za Druhé světové války používala nacistická divize SS Das Reich. Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva prohlásil, že Azov porušuje pravidla vedení války masovým rabováním, mučením, únosy novinářů a znásilňováním. Doplňujeme, že podle aktuálních informací je prapor Azov rovněž podporován dodávkami izraelské munice, což svědčí o sionistické podpoře teroru.

V den výročí začátku druhé světové války požadujeme za nutné jako třídní odbory důrazně říct, že naše vlast prožila nacistickou hrůzovládu i řádění banderovců a akt podpory banderovskému režimu považujeme jako akt vlastizrady vůči vlastnímu národu!

 

Smrt fašismu, svobodu národům!

 

Sekretariát Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska

www.stavkuj.cz