Italské odbory USB Čechům: Čeští i zahraniční zaměstnanci zakoušejí nezákonný objem přesčasů, což ohrožuje jejich zdraví

Italští odboráři  si všímají znepokojivých podmínek českých zaměstnanců v pražských restauracích, kterým jsou dlouhodobě upírána jejich základní práva a porušován Zákoník práce. Na OSČMS se v nedávné době obrátilo množství lidí, kteří nehodlají tento stav tolerovat, a co víc, situace je dlouhodobě neudržitelná a o praktikách majitelů nejen v pražských restauracích se začínají dozvídat i lidé v zahraničí.  Italské odbory, člen Světové odborové federace vyjadřuje plnou podporu našim lidem a odborům. Psali jsme zde

USB proti vykořisťování českých i zahraničních zaměstnanců restaurací

USB vyjadřuje plnou solidaritu s Odborovým sdružením Čech, Moravy a Slezska, českým třídně orientovaným odborům a členské organizaci SOF, jež protestuje proti podmínkám českých i zahraničních zaměstnanců v četných pražských restauracích.

Jejich pracovní podmínky jsou velmi tvrdé, s pohrdáním, vykořisťováním a přehlížením jejich základních zákonných práv, včetně práva na zdraví a bezpečnost při práci. Třídní odbory odsuzují tento znepokojivý problém dotýkající se zahraničních pracovníků, kteří jsou odporně přehlížení, je jim odpírán přístup k základním hygienickým potřebám a jsou vystaveni svévolným formám diskriminace s jistotou, že nenajdou příležitost ani odvahu se bránit.

Čeští i zahraniční zaměstnanci zakoušejí nezákonný objem přesčasů, což ohrožuje jejich zdraví a jsou přehlíženy lékařské zprávy o jejich zdravotním stavu.

VÁŠ BOJ JE I NAŠÍM BOJEM

USB