Neštěstí v pákistánských dolech je systémový problém

Světová odborová federace zastupující více než 95 milionů pracovníků ve 130 zemích vyjadřuje silné odsouzení situace v pákistánských dolech!

Během posledních 3 týdnů došlo v Pákistánu k nejméně 6 smrtelným pracovním úrazům, což mělo za následek smrt nejméně 10 horníků. Nepřijatelné pracovní podmínky jak v dolech, tak i na několika dalších pracovištích a průmyslových odvětvích v zemi potvrzují neustálý a vědomý zločin, který se po mnoho let odehrává v zemi bohaté na minerály a přírodní zdroje.

Navzdory několika úmluvám Mezinárodní organizace práce a dalších mezinárodních organizací stále nadnárodní společnosti a národní kapitál vykrádají hodnoty vytvořené potem a krví pákistánské dělnické třídy.

Třídně orientované odborové hnutí pokračuje ve svých silných bojích, které vyžadují zavedení odpovídajících bezpečnostních a ochranných opatření na všech pracovištích a ve všech aspektech života.

Rovněž vyjadřujeme upřímnou soustrast rodinám a příbuzným zavražděných pracovníků. SOF vyzývá pracující Pákistánu, aby se připojili k třídně orientovanému odborovému hnutí a jeho neúnavným bojům za pokrytí současných potřeb pákistánských pracujících a obyčejných lidí.

Sekretariát SOF

K prohlášení se připojuje i česká členská organizace SOF, třídně orientované Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska.