OS ČMS: Kondolence k úmrtí Josefa Vondráška

Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska jménem svého sekretariátu a předsedy Stanislava Grospiče vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým, přátelům a občanům Rožmitálu pod Třemšínem k náhlému úmrtí Josefa Vondráška, rožmitálského starosty, středočeského pokrokového politika a člena naší odborové organizace. S Josefem Vondráškem odešel nejen vynikající regionální politik hlubokého sociálního cítění, ale i zásadový člověk a upřímný přítel.

 

Čest jeho památce!

 

Sekretariát OS ČMS

 

Stanislav Grospič, předseda

 

 

 

Josef Vondrášek se narodil 25. července 1950 v Příbrami. Byl český politik, v letech 2013 až 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, v letech 2004 až 2012 zastupitel Středočeského kraje, od roku 1998 starosta města Rožmitálu pod Třemšínem, nestraník za KSČM.

 

Do politiky vstoupil, když byl v komunálních volbách v roce 1994 zvolen jako nestraník za KSČM do Zastupitelstva města Rožmitálu pod Třemšínem. Mandát zastupitele města obhájil v komunálních volbách v roce 1998, následně se stal starostou města Rožmitálu pod Třemšínem. V dalších pěti volebních kláních vždy obhájil jako nestraník za KSČM nejprve post zastupitele a následně pak starosty.