OS ČMS proti sankcím EU!

V souvislosti s akcí solidarity se syrským lidem sužovaným kromě války i blokádou a sankcemi ze strany EU jsme se člena zahraničního výboru Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska Martina Peče zeptali na stanovisko českých třídních odborů k tomutu tématu.

Peč nám v souladu s minulými prohlášeními OS ČMS sdělil:

„Vážíme si pozvání Svazu syrských studentů v ČR, vážíme si toho, že ví, že neustoupíme z našich stanovisek na podporu syrského lidu, na podporu osvobozovacího procesu v zemi a samozřejmě odmítáme, a to z pozice odborové organizace členského státu EU, jakékoli sankce uvalené proti Syrské arabské republice. Kdybychom jen na minutu zaváhali, zakolísali, stali bychom se komplici nátlakových akcí, které mají za cíl vnutit syrskému lidu jinou budoucnost, než pro kterou se sám vyjádřil a za kterou bojuje.

Veškeré sankce proti Sýrii jsou nejen nesmyslné, postrádající reálné opodstatnění, ale jsou především amorální. Jejich schvalováním nebo lavírováním na toto téma bychom se stali komplici vrahů syrských lidí, spoluviníky ekonomické krize. Jsme třídně orientované odbory a takové kolísání u nás nedostane prostor. Pokud někdo chce slyšet náš názor, uslyší ho: Zrušte sankce proti Sýrii! A nejen proti Sýrii, ale proti všem státům, které se rozhodly jít vlastní cestou a rozhodovat o sobě samy!“