Zástupce OS ČMS navštívil velvyslanectví KLDR

Dne 25. ledna se uskutečnilo setkání zástupce zahraničního výboru Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska s diplomaty na Velvyslanectví Korejské lidově demokratické republiky v Praze.

Zástupce OS ČMS poděkoval za dopis předsedy korejské odborové centrály a zároveň prezentoval korejským diplomatům aktuální situaci v našem třídním odborovém hnutí.

Zástupce OS ČMS byl rovněž informován o aktuální situaci na Korejském poloostrově, o snaze zmírnit dosavadní napětí a především o tematice denuklearizace poloostrova.

Korejským diplomatům bylo sděleno, že české třídní odbory podporují proces zmírňování napětí a oceňují nezměrnou trpělivost a diplomatické úsilí Korejců, a zároveň byla vyjádřena podpora dosavadního antiimperialistickému kurzu země.

Snaha o mírové řešení, snaha zabránit agresi a obnova spolupráce obou částí rozděleného poloostrova je velkou výzvou tohoto roku. Závěr setkání byl věnován otázce pokroku ve vztazích českých a korejských odborů, jejichž obě organizace jsou členy Světové odborové federace.

Sekretariát OS ČMS